Suknie Porady na temat sukien

Suknie wieczorowe

Suknie > Suknie wieczorowe

Suknia wieczorowa to bardzo uniwersalny galowy strój kobiecy. Zakładamy ją zarówno na wytworne kolacje, spotkania oficjalne, służbowe, wesela, jak również na wszelkiego rodzaju bale, jak na przykład – zbliżające się wielkimi krokami - bale sylwestrowe, karnawałowe i studniówkowe. Oferta sukni wieczorowych na rynku tekstylnym jest bardzo bogata, każda z nas powinna w niej znaleźć coś dla siebie, a mimo to wybór sukni wieczorowej sprawia nam wciąż masę problemów. Dlaczego?

Suknie wieczorowe

Przede wszystkim trudno nam się zdecydować na styl sukni, jaką powinnyśmy założyć na określoną okazję. Każda z nas ma jakieś ogólnie wyobrażenie jak powinny wyglądać suknie wieczorowe koktajlowe, suknie wieczorowe ślubne, suknie wieczorowe wizytowe czy w końcu suknie balowe, ale jednak granice pomiędzy na przykład sukniami koktajlowymi a sukniami wizytowymi czy też między sukniami balowymi a weselnymi są na tyle cienkie, iż czasem ciężko się zdecydować na konkretną suknię. Zazwyczaj jest tak, że te najbardziej strojne suknie, na halkach i szerokich kołach, najczęściej dwuczęściowe, a więc złożone z gorsetu i spódnicy, z falbanami, czy też koronkami klasyfikujemy jako wyłącznie suknie balowe, które wypada założyć na naprawdę wielkie bale, organizowane w okolicach Sylwestra i Nowego Roku. Na mniejsze przyjęcia, typu kameralny Sylwester czy też wesele lepiej jest wybrać suknię skromniejszą, bez koła i falban, może być to sukienka krótka lub długa. Modne ostatnio są suknie z satyny. Jeżeli szukamy sukni bardziej obcisłej, w stylu sukni koktajlowej czy wizytowej, to możemy wybrać propozycję satyny z domieszką lycry. Kreacje wieczorowe takie nadają się na imprezy w kameralnym gronie lub imprezy duże, ale nie o charakterze balu.


Tym, co nastręcza nam sporo kłopotów są także dodatki do sukni wieczorowych. Generalna zasada dobierania dodatków jest taka, że im bardziej strojna suknia, tym mniej okazałe powinny być dodatki i na odwrót – jeżeli suknia jest skromna, możemy sobie pozwolić na większe szaleństwo z dodatkami. W praktyce wygląda to tak, że zazwyczaj do sukni balowych jedynym dodatkiem powinny być eleganckie materiałowe rękawiczki i ewentualnie jakiś wisior, w zależności od tego, jaki suknia ma dekolt. Natomiast do sukni skromniejszych możemy dobrać strojne kolczyki lub korale czy też bransoletę. Z tym, że trzeba uważać, aby nie obwiesić się jak choinka. Jeżeli zdecydujemy się na strojne i długie kolczyki, to rezygnujemy z ozdabiania szyi i na odwrót.

Suknia
Suknie wieczorowe