Suknie Porady na temat sukien

Suknie dla puszystych

Suknie > Suknie dla puszystych

Kochanego ciała nigdy nie za wiele, jak mówi stare i mądre przysłowie. I chociaż to najprawdziwsza prawda, to jednak puszysta figura, jak zresztą każda inna, wymaga pewnej modulacji. Jak powinny więc wyglądać idealne suknie dla puszystych?

Po pierwsze muszą być odpowiednio dopasowane do rodzaju figury kobiecej. Jeżeli problemem jest zbyt obfity brzuch, powinnyśmy wybierać eleganckie suknie dla puszystych o fasonie odciętym pod biustem, czyli w stylu tak zwanej napoleonki. Jest to również dobre rozwiązanie dla kobiet w ciąży. Obecnie napoleonki są bardzo modne, na rynku jest więc dużo propozycji sukienek odcinanych pod biustem za pomocą ozdobnych paseczków, kokardek, upięć materiału i różnego tego typu zabiegów, które bardzo ładnie wyglądają. Jeżeli natomiast problemem są zbyt szerokie biodra i pośladki, to korzystniej będzie wybrać krój w kształcie litery A rozszerzany właśnie na linii bioder. W tej wersji lepiej wyglądają suknie dla puszystych pań dwuczęściowe, złożone ze sztywnego gorsetu i rozkloszowanej spódnicy. Sztywne gorsety dla puszystych pomagają znacznie zatuszować nadmierne fałdki tłuszczu, widocznie wyszczuplają i wysmuklają sylwetkę. Zestawienie takiego sztywnego gorsetu z szeroką, długą spódnicą daje naprawdę dobry efekt.

Po drugie, bardzo ważna jest długość. Suknie wieczorowe dla puszystych powinny być zdecydowanie długie. Długa suknia dla puszystych wydłuża sylwetkę, tym samym ją wyszczuplając i nadając jej lekkości. Inaczej jest z suknią krótką, która – o ile nie jest się szczupłą, wysoką i długonogą dziewczyną – nadaje krągłości sylwetce.

Po trzecie, ważny jest materiał. Suknie dla puszystych nie powinny być szyte z satyny. Satyna jest materiałem lekkim, obcisłym, odbijającym światło i przez to niekorzystnie eksponującym niedoskonałości figury. Dlatego właśnie lepszym rozwiązaniem dla kobiet puszystych są materiały matowe, nie odbijające światła.

Po czwarte, kolor. Kobiety puszyste wyglądają mniej korzystnie w jasnych kolorach. Od dawna wiadomo, że ciemne kolory typu czerń i szarość wyszczuplają i wydłużają sylwetkę, nadając jej smukłego wyglądu. Obok klasycznej czerni, można wybrać bordo oraz bardzo modne w tym roku ciemne odcienie zieleni i fioletu.

Wiedząc to wszystko, śmiało możemy się wybrać na poszukiwania sukni dla puszystych w sklepach z elegancką modą damską.

Suknia
Suknie dla puszystych